Deski Cedral na elewacji domu

Drewno jako element elewacji naszego domu jest bardzo popularnym wyborem. Jednak jego zasadniczą wadą jest konieczność przeprowadzania regularnej konserwacji, dzięki której drewno wciąż będzie doskonale wyglądało. Jest to czasochłonne i kosztowne, dlatego warto pomyśleć o innych rozwiązaniach, które będą na elewacji wyglądały równie dobrze.

Nowoczesne deski elewacyjne imitujące drewno

deska elewacyjna cedralWśród materiałów, które są chętnie wybierane przez rzesze inwestorów znajdują się deski elewacyjne wykonane z materiałów, których wygląd imituje drewno. Odpowiednia faktura i wybarwienie sprawiają, że tego typu deski estetyką w niczym nie ustępują tym, wykonanym z litego drewna. Z drugiej jednak strony są one od drewna o wiele trwalsze i niewrażliwe na działanie warunków atmosferycznych, jak deszcz, ostre słońce czy duże wahania temperatur. Nie wymagają żadnej renowacji i wciąż wyglądają tak samo dobrze. Jednym z popularnych rodzajów takich desek jest deska elewacyjna Cedral. Wśród dostępnych kolorów można znaleźć zarówno odcienie naturalne, jak i te wyglądające jak już pomalowane: bordowe, zielone, szaroniebieskie. Włóknocementowe deski Cedral, poza odpornością na warunki atmosferyczne i trwałością, cechuje też niepalność, więc nie musimy obawiać się rozprzestrzeniania się ognia na elewacji w razie pożaru. Deski są także łatwe w montażu, w czym niewątpliwie pomaga fakt, że każda deska posiada zbliżone wymiary. Jest to znacznie trudniejsze do uzyskania w przypadku zwykłego drewna, zwłaszcza pochodzącego z różnych partii.

Elewacyjne deski Cedral można montować zarówno zupełnie płasko, tworząc efekt nowoczesnej, minimalistycznej fasady. Inny sposób montażu to „na zakładkę”, tworząc tradycyjną, ciekawą fasadę. Deski te dobrze wyglądają zarówno położone na całej elewacji, jak i wtedy, gdy stanowią tylko jej część.