Całodobowe centrum fotografii i informacji
 
Dochodzimy odszkodowania za udział w wypadku samochodowym

Dochodzimy odszkodowania za udział w wypadku samochodowym

 

Coraz częściej jesteśmy przypadkowymi ofiarami przeróżnych wypadków komunikacyjnych i musimy wiedzieć, jak uzyskać odszkodowanie. Doznajemy w nich bowiem uszczerbku na zdrowiu. Nasze obrażenia często wymagają zabiegów chirurgicznych lub długotrwałej rehabilitacji, na którą nie zawsze nas stać. Musimy też pamiętać o zakupie przepisanych leków i środków przeciwbólowych.

Za uczestniczenie w kolizji powinniśmy dostać odszkodowanie

jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowymTuż po wypadku nie myślimy o tym, czy należny nam się jakieś odszkodowanie, gdyż skoncentrowani jesteśmy głównie na naszym leczeniu, zwłaszcza gdy doznaliśmy poważniejszego uszczerbku na zdrowiu. Istnieją jednak kancelarie oraz biura niosące wsparcie poszkodowanym, które wskażą nam, jak uzyskać odszkodowanie po wypadku samochodowym i pomogą nam w zebraniu potrzebnej dokumentacji medycznej i historii naszej choroby. Musimy bowiem wiedzieć, iż za uczestniczenie i bycie rannym w wypadku samochodowym należy się nam zadośćuczynienie za doznaną krzywdę i cierpienie, a także odszkodowanie za utracone dochody, opiekę sprawowaną nad nami przez osoby trzecie, czy pieniądze potrzebne na zakup koniecznych lekarstw. Przysługują nam również z polisy OC sprawcy szkody pieniądze na rehabilitację. Gdy więc sami nie potrafimy zebrać wszystkich dokumentów, gdyż nie doszliśmy jeszcze do siebie z uwagi na ból i cierpienie, warto udać się do kancelarii odszkodowawczej, której pracownicy zbiorą dokumentację medyczną oraz zgłoszą w naszym imieniu szkodę ubezpieczycielowi, a gdy kwota będzie rażąco zaniżona odwołają się od decyzji firmy ubezpieczeniowej, która dopłaci nam jeszcze jakieś pieniądze z tytułu odszkodowania.

Gdy uczestniczyliśmy w kolizji drogowej i zostaliśmy poszkodowani, swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do kancelarii, której pracownicy wskażą nam w jaki sposób możemy uzyskać odszkodowanie za udział w wypadku drogowym. Pomogą nam również zebrać naszą dokumentację medyczną i zgłoszą w naszym imieniu szkodę ubezpieczycielowi.

 

Secured By miniOrange