Elektryczne wózki inwalidzkie

Wózek inwalidzki to pojazd niezbędny osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności, które, z różnych powodów, nie potrafią poruszać się o własnych siłach. Przydaje się także osobom starczym w codzienny poruszaniu się. Jakie są zalety wózków elektrycznych? Czy są lepsze od tradycyjnych? 

Wózek inwalidzki z silnikiem elektrycznym

wózki inwalidzkie elektryczne typu skuterWózki inwalidzkie umożliwiają poruszanie się wielu potrzebującym tego osobom. Dzięki nim osoby niepełnosprawne, starczy czy otyłe mogą samodzielnie wyjść z domu, udać się na spacer czy do sklepu. Przy wyborze odpowiedniego wózka, warto zwrócić uwagę na wózki inwalidzkie elektryczne typu skuter, które mają wiele zalet, przewyższając tym samym klasyczne pojazdy tego rodzaju. Wózki z silnikiem przydają się osobom sparaliżowanym, które nie mogą poruszać wszystkimi kończynami. Jeśli mają sprawną choć jedną dłoń, mogą uruchomić wózek i dojechać nim w różne miejsca. Wózki elektryczne posiadają proste sterowanie – niektóre posiadają kierownicę, tak ja kw skuterze, inne joystick. Kolejną zaletą jest z pewnością wygoda – fotel zamontowany w takim skuterze jest miękki i duży, dlatego można komfortowo nim podróżować. Jednocześnie, skutek taki nie jest duży, co nie nastręcza problemów z parkowaniem czy poruszaniem się po domu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki zakupowi wózka elektrycznego, nie musimy prosić nikogo, aby pomógł nam w jeździe na nim. Sami bez większego wysiłku możemy nim sterować, co jest dużym ułatwieniem i pozwala nam na niezależność od opiekunów.

Kiedy zachodzi taka potrzeba, aby ułatwić życie osobie niepełnosprawnej lub starszej, warto zakupić jej wózek inwalidzki. Najwięcej zalet niesie ze sobą korzystanie z wózka elektrycznego. Nie wymaga on użycia siły, aby się nim poruszać. Dodatkowo posiada dużo miejsca oraz je bardzo wygodny.