Filtry oczyszczające powietrze

Istnieją takie miejsca gdzie sterylność jest sprawą priorytetową. Miejscem takim są przede wszystkim sale operacyjne gdzie nie ma miejsca na obecność brudu, pyłu, grzybów czy innych zanieczyszczeń. W takim miejscu musimy stosować odpowiednie urządzenia, które czuwają nad zachowaniem sterylności i czystości powietrza.

Skuteczne oczyszczanie powietrza

filtry kasetoweŻeby skutecznie i szybko oczyścić powietrze musimy stosować nowoczesne rozwiązania z tego zakresu. Technologia odnośnie oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń ciągle się zmienia i jej dynamiczny rozwój doprowadza do powstawania coraz nowocześniejszych sposobów walki z pyłem, gazami i innymi zanieczyszczeniami, które otaczają nas z każdej strony. Urządzeniami, które na bieżąco czuwają nad zachowaniem czystości powietrza są filtry. Wyróżnić można wiele ich rodzajów. Podział jest ściśle związany ze skutecznością danych filtrów oraz z ich kształtem. Stosunkowo popularnym rodzajem filtrów są filtry kasetowe. Mają one bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Ten rodzaj filtrów dzielimy na płaskie oraz plisowane. Jako te pierwsze każdy może łatwo sobie wyobrazić tak już z tymi drugimi może być trudniej. Otóż filtry kasetowe plisowane są to filtry, których powierzchnia filtrująca posiada garby z siatki ocynkowanej, pod którą znajduje się medium filtrujące. Głównym materiałem odpowiadającym za filtrowanie w wielu rodzajach filtrów są włókna szklane, syntetyczne włókna poliestrowe lub też polipropylenowe. Gwarantują one bardzo dobrą jakość filtrowania w porównaniu do ceny.

Ogólnie rzecz biorąc filtry kasetowe są nieodłącznym elementem wielu urządzeń i instalacji. Jak już wspomniano ich zastosowanie jest bardzo duże ale ciągle się zmienia. Udoskonalane procesy produkcyjne niekiedy wymagają czystości powietrza zbliżonej do 100% i nad tym czuwają omawiane urządzenia.