Gdzie zastosować szklane drzwi?

Bez dwóch zdań są piękne i wyglądają bardzo nowocześnie. Dodają wnętrzu charakteru, ale także dzięki nim staje się ono zdecydowanie lepiej oświetlone. Mowa oczywiście o szklanych drzwiach. Mają mnóstwo zalet wizualnych, ale jest jeden drobny mankament. Trzeba je regularnie czyścić, aby móc się nimi cieszyć. Dbanie o nie jest bardzo potrzebne. Gdzie więc je zastosować? 

Szklane drzwi do biur i domów

drzwi szklane katowiceNie ma się co czarować. Szklane drzwi najczęściej można spotkać w biurach, które są urządzone w nowoczesnym stylu. Otwarte przestrzenie, dużo jasności. To w dzisiejszych czasach jest niezwykle modne. Aby móc zobaczyć to, co dzieje się za nimi bez ich otwierania. Moda ta napłynęła do nas z krajów Skandynawskich. W biurach można spotkać różne ich typy, jednak najpopularniejszym są drzwi szklane katowice, które można jednocześnie popchnąć oraz pociągnąć aby je otworzyć. Niezbędny jest do tego odpowiedni zawias, ale to właśnie one są najczęściej zamawiane. Trzeba przyznać, że takie wahadłowe drzwi są wygodne i bezpieczniejsze, bo otworzą się w każdą stronę. Szklane drzwi oprócz biur można spotkać także w domach. Jednak nie znajdziemy ich przy drzwiach wejściowych, a najczęściej pod prysznicami. Jako, że żaluzje do pryszniców wychodzą z mody, a to właśnie wykonane ze szkła kabiny są prawdziwym hitem alternatywą dla żaluzji są drzwi wykonywane na wymiar i indywidualne zamówienie.

Wyglądają one na pewno bardzo nowocześnie, jednak tak jak w przypadku tych biurowych trzeba dbać o to, aby były czyste. Bardzo często osoby zamawiające szklane drzwi decydują się na to, aby były one pokryte chromowaną powierzchnią, co oznacza iż pewne fragmenty są po prostu niewidoczne. Warto jest wprowadzić trochę nowoczesnego wyglądu do swojego domu lub mieszkania.