Jak szybko sprzedać działkę?

Na początku, kiedy decydujemy się na to, aby sprzedać działkę, to musimy dokładnie ustalić jej status. Na polskim rynku możemy znaleźć 3 działki rolne oraz budowlane, a także usługowe, a nawet leśne. Jest to więc pierwszy krok, który powinniśmy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na to, aby wystawić działkę, którą posiadamy na sprzedaż.

Jakie działki sprzedają się najszybciej?

działka na sprzedaż kaszubyW dzisiejszych czasach największy popyt jest na działki budowlane. Jeżeli nasza działka nie posiada takiego statusu, to powinniśmy złożyć odpowiedni wniosek w gminie, aby uzyskać warunki zabudowy. Czasami musimy czekać nawet miesiąc na wydanie takiej decyzji i powinniśmy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wydanie odpowiedniej decyzji o warunkach zabudowy nie jest uzależnione tylko od pracowników gminy. Żeby podjąć taką decyzję musi wziąć udział w takim wniosku dużo więcej organów i przez to czas wydłuża się. Warto jednak poczekać, aby z większym zyskiem sprzedać działkę. Możemy również wystąpić do geodety, aby podzieliła ona działkę na kilka terenów. Wtedy będziemy mogli sprzedać naszą działkę kilku osobom i zarobić jeszcze więcej. Najpierw powinniśmy zdecydować się na podział działki, a dopiero później powinniśmy wystąpić o warunki zabudowy na każdą nowo wydzielono działkę. W każdym mieście znajdziemy wiele ogłoszeń, w których wystawiona jest działka na sprzedaż Kaszuby to region, gdzie będziemy mogli zakupić małe działki, ale również wybrać działkę pod budowę domu.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na to, aby sprzedać naszą działkę, czy też kupujemy działkę pod zabudowę, to musimy dokładnie upewnić się, że działka będzie posiadać zapewniony dojazd. Nie chodzi tu o to, czy mamy jakąkolwiek drogę, która prowadzi do naszej działki, ale szczególnie o to, czy posiadamy prawo, aby z niej w ogóle korzystać.