Jaka kasa fiskalna jest najlepsza dla lekarzy?

Lekarze, tak jak wiele innych zawodów są zobligowani do tego, aby posiadać kasę fiskalną w swoim gabinecie. Dzięki tego rodzaju urządzeniu możliwe jest rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży, a także możliwość uzyskania ulgi na zakup tego typu urządzenia. Wiele gabinetów lekarskich nie potrzebuje jednak rozbudowanego urządzenia, a wystarczy im mała, przenośna kasa.

Jaką kasę fiskalną wybrać dla gabinetu lekarskiego ?

kasa fiskalna dla lekarzaSpecyfika pracy lekarza nie wymusza zastosowania bardzo rozbudowanych urządzeń. Powtarzalność wykonywania usług medycznych sprawia, że kasa fiskalna dla lekarza może być bardzo nieduża. Wiele modeli można bez problemu schować i przenosić w teczce. Lekarz wystawiający potwierdzenie wykonania usługi medycznej powinien przede wszystkim wydać jej potwierdzenie. Liczba pozycji, jakie są wprowadzone do pamięci kasy, nie będzie duża, a co za tym idzie kasa fiskalna o małych gabarytach, sprawdzi się w zupełności w gabinetach lekarzy specjalistów czy internistów. Wiele kas, z których mogą korzystać lekarze, ma wbudowane systemy, które pozwalają na możliwość gromadzenia elektronicznych kopii paragonów fiskalnych. Dzięki temu lekarz nie musi przechowywać papierowych kopii paragonów, które mogą zostać zniszczone lub zgubione. Cały wykaz wystawionych paragonów może być także wgrany na pamięć przenośną (na przykład kartę SD). Wiele kas może mieć także możliwość wpisania pełnych nazw usług medycznych.

Kasy fiskalne dla lekarzy i ich posiadanie nie musi wiązać się z trudnościami. Wiele urządzeń, które są produkowane przez uznanych producentów, posiada małe gabaryty i może być przenoszone z miejsca na miejsce w torbie, plecaku, neseserze czy innym bagażu podręcznym. Małe kasy fiskalne są także niezwykle poręczne i mogą być z powodzeniem noszone w jednej dłoni.