Karmienie dziecka wygodniejsze dzięki posiadaniu odpowiedniego biustonosza

 

Każdy z nas wie, że mleko kobiece jest najlepszym pokarmem dla noworodka. Zapewnia mu ono wszytko to, co jest potrzebne dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju. Mleko kobiece ma skład idealnie dostosowany do potrzeb małego dziecka, jest lekkostrawne, nie obciąża młodego brzuszka i jest doskonale przyswajane. Karmienie piersią jest zatem najlepszym pokarmem, jaki może dać matka swojemu nowo narodzonemu dziecku. 

Wygodny biustonosz ułatwia proces karmienia

biustonosze dla kobiet karmiącychŻadna mieszanka nie jest w stanie zastąpić pokarmu matki, mimo tego, że sklepy pełne są różnych rodzajów mleka modyfikowanego, to jednak żadne z nich nie jest w stanie dorównać oryginałowi. Jeśli zatem nie ma żadnych przeciwwskazań warto zdecydować się na karmienie naturalne, bowiem jest ono najlepsze dla naszego malucha. Wymaga to jednak od matki trochę poświęcenia, a w znacznej mierze unikania niezdrowych pokarmów, które mogą mieć zły wpływ na samopoczucie malucha. Warto karmić malucha w cichym i komfortowym miejscu tak, by była to czynność wygodna zarówno dla matki, jak i dziecka. Istotne jest także posiadanie wygodnego stanika, który nie uciska biustu i umożliwia swobodne karmienie. Odpowiednie biustonosze dla kobiet karmiących powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów, które są miękkie i przyjemne w dotyku, łatwo się je odpina, by móc swobodnie nakarmić malucha. Ważne jest, by posiadać kilka takich biustonoszy, by można je było w razie potrzeby zmieniać.

Mimo wielu niedogodności związanych z karmieniem malucha warto spróbować dołożyć wszelkich starań, by karmić dziecko możliwie jak najdłużej. Dzięki temu nasz maluch dostanie mleko dostosowane idealnie do jego potrzeb, a jednocześnie zaspokoimy jego potrzebę miłości oraz czułości. W czasie karmienia maluch jest blisko swojej matki, jest bezpieczny i szczęśliwy, co sprawia, że dajemy mu wszystko to, co najważniejsze.