Kartony – trwałe i praktyczne

Kartonowe pudełka mają wiele zastosowań. Wystarczy rozejrzeć się po własnym domu by dostrzec, w jak wielu miejscach się znajdują. Są wykorzystywane do pakowania produktów spożywczych, leków czy sprzętu elektronicznego. Wybierając się na zakupy, często wracamy z kilkoma kartonowymi pudełkami. Używamy ich także wysyłając różne paczki.

Dlaczego lubimy kartonowe pudełka?

Opakowania KartonoweKarton jest odmianą papieru. Jest gruby i sztywny, dzięki czemu nadaje się do pakowania wielu rodzajów towaru. Pozwala także na transport całych partii produktów. Nie ma lepszej opcji, niż zapakowanie większej ilość towaru do kartonowego pudła. Nie tylko zabezpiecza ono przed rozproszeniem, ale i ułatwia przenoszenie. Samo w sonie jest lekkie, nie zwiększa więc znacząco wagi transportowanego towaru. Opakowania Kartonowe spotykamy dosłownie na każdym kroku. Chętnie z nich korzystamy. Są to produkty ekologiczne. Podlegają recyklingowi i można je powtórnie wykorzystywać. Nie tylko jednak ochrona środowiska decyduje o ich atrakcyjności. Szkło jest równie ekologiczne, ale znacznie mniej praktyczne. Przede wszystkim jest ciężkie. Łatwo też się tłucze, a to może skutkować skaleczeniem. Konsumenci chętniej więc wybierają sok czy mleko w kartonie, niż w szklanej butelce. Karton ma także i tę zaletę, że nie przepuszcza światła. Produkty spożywcze są więc dobrze zabezpieczone przez zepsuciem.

Kartonowe pudełka mogą przybierać najróżniejsze kształty. Materiał, z którego są wykonywane łatwo bowiem ulega obróbce. Jest bardzo plastyczny. Powstają z niego najbardziej wyrafinowane opakowania. Co ciekawe, jest uniwersalny i odpowiada każdemu rodzajowi produktów. Świetnie zdaje egzamin w zestawieniu zarówno z niedrogim towarem, jak i tym najbardziej ekskluzywnym, z górnej półki.