Korzystanie z technologii grawerowania laserowego

Laser, który polega na amplifikacji światła przez stymulowaną emisję promieniowania, jest silnie skoncentrowaną wiązką światła jednokolorowego i może być użyty do odbarwienia powierzchni elementu lub odparowania materiału za pomocą ablacji laserowej w celu uzyskania głębokiego grawerowania. Parametry i położenie lasera można precyzyjnie kontrolować, aby uzyskać znaczące kontrasty w postaci kodów kreskowych, kodów macierzy danych czy logo. Jeśli powierzchnia jest pomalowana lub anodowana, laser może zostać użyty do precyzyjnego usunięcia powierzchni, aby uzyskać kontrast. 

Znakomite efekty grawerki laserem

grawerowanie laserowe w warszawieJakie materiały mogą być oznaczone przy stosowaniu tej metody? Wszystkie metale (zarówno szlachetne, jak i nieszlachetne), większość tworzyw sztucznych, szkła i wielu materiałów ceramicznych mogą być znakowane lub trawione. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na bardziej spersonalizowane artykuły jubilerskie, wielu jubilerów docenia zalety laserów i ich możliwości grawerowania. Dzięki zastosowaniu lasera można wykonywać zadania grawerowania, takie jak napisy czy teksturowanie dzięki bardziej precyzyjnej kontroli i elastyczności w projektowaniu, a doskonałe wyniki można osiągnąć przy minimalnym szkoleniu. Grawerowanie laserowe w Warszawie przyniesie pożądany rezultat i pozwoli fantastycznie ozdobić wszelkie elementy i przedmioty jakie chcemy w ten sposób potraktować.

Wcześniejsze maszyny do grawerowania laserowego były skandalicznie drogie i daleko poza zasięgiem niezależnego sprzedawcy detalicznego, aby rozważyć zakup. Postępy technologiczne i obniżenie ceny sprawiają, że dzisiaj technologia ta jest znacznie bardziej przystępna, umożliwiając jubilerom oferowanie usługi grawerowania jako opcji na miejscu wszystkim klientom korzystającym z ich pomocy.