Kosmetyki od matki natury

Pewnej słonecznej soboty, czytając czasopismo podczas leżenia w hamaku w swoim ogrodzie, natknęłam się na ciekawy artykuł. Dotyczył on zdrowego stylu życia, takiego który byłby w pełnej zgodzie z naturą. Zaczęłam zagłębiać się w ten temat coraz bardziej. W końcu sama zapragnęłam tak żyć. Zmianę rozpoczęłam od wymiany kosmetyków na te naturalne.

Artykuły kosmetyczne pochodzenia naturalnego

naturalne kosmetykiKiedy przeczytałam w gazecie artykuł o zmianie stylu życia na bardziej eko, niemal od razu zostałam pochłonięta przez tę ideę. Zaczęłam zastanawiać się, co mogę zrobić, by żyć w zgodzie ze środowiskiem. Segreguję śmieci od dawna. Od dawna też unikam plastikowych opakowań, a do sklepu chodzę z własną lnianą torbą. Mogłam jednak zadbać o to, by w mojej szafce w łazience znajdowały się wyłącznie naturalne kosmetyki. Kiedy wpadłam na ten pomysł, zaczęłam przeglądać Internet, w poszukiwaniu firm, które takowe kosmetyki mają w swojej ofercie. Znalazłam kilka ciekawych marek, których misja i wizja również do mnie trafiały. Życie w zgodzie z matką naturą, dbanie o środowisko, planeta to nasz dom. Pod wszystkimi tego typu kwestiami mogłabym się podpisać. Dlatego też nie czekając długo, zaopatrzyłam się w kilka produktów. Były to między innymi toniki do twarzy, szampony, mydła, jak i peelingi. Dokonując zakupu, czułam że zmieniam swoje życie na lepsze. Wiedziałam, że wszelkie zmiany należy zaczynać od siebie, więc tak też zrobiłam.

Gdy przyjechał do mnie kurier z paczką zamówionych kosmetyków pochodzenia naturalnego, byłam bardzo zadowolona. Czułam, że jest to dzień mojej wielkiej zmiany. Niemal od razu zabrałam się za ich testowanie. Byłam bardzo zadowolona, ponieważ zdawało się, że mają świetny wpływ na moją skórę. Żałuję tylko, że nie zdecydowałam się na ten krok wcześniej!