Medyczne pończochy kompresyjne

Żylaki kończyn dolnych często leczone są przy zastosowaniu ostrzykiwania specjalnym preparatem. Jeżeli jednak wymagają wykonania zabiegu chirurgicznego to są ściśle związane z koniecznością stosowania medycznych pończoch kompresyjnych po przebytej operacji. Pomaga to pacjentom w powrocie do zdrowia i sprawności.

Zalety pończoch kompresyjnych

pończochy kompresyjneNiewątpliwie zabiegi operacyjne są ogromnym obciążeniem dla naszego organizmu. Wpływają w znaczącym stopniu na układ krążenia. Medyczne pończochy kompresyjne, które powinny być stosowane przez osoby po przebytych zabiegach operacyjnych w obrębie kończyn dolnych są wykonane z elastycznych materiałów najlepszej jakości. Doskonale przylegają do ciała oraz ułatwiają swobodny przepływ krwi krążącej. Powinny być zakładane zawsze rano zaraz po przebudzeniu. Najlepiej jeżeli założymy je przed wstaniem z łóżka będą w pozycji leżącej albo siedzącej. Należy je nosić przez cały dzień, a ściągnąć przed położeniem się do łóżka. Co ważne możemy je kupić w każdym sklepie medycznym, w aptekach oraz w sklepach internetowych. Nie kosztują dużo, a doskonale spełniają swoje zadanie. Są leczeniem wspomagającym oraz pomagają w szybkim powrocie do zdrowia. Zapobiegają powikłaniom zakrzepowo-zatorowym. Przed stosowaniem medycznych pończoch warto skonsultować się z lekarzem, który ustali czas ich stosowania, wyjaśni nam jak działają oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania.

Z całą pewnością musimy pokusić się o stwierdzenie, iż medyczne pończochy kompresyjne mają wiele zalet. Przede wszystkim pomagają w szybkim powrocie do zdrowia, wpływają na działanie układu krążenia oraz zapewniają swobodny przepływ krwi. Co najważniejsze dostępne są w wielu punktach sprzedaży oraz nie wymagają dużych nakładów finansowych.