MTB od Rometu – Rambler r9.4

Romet był niegdyś najbardziej znaną marką rowerów w Polsce. Później jednak na jakiś czas zniknął z rynku, by całkiem niedawno powrócić ze zdwojoną siłą. Firma nie ogranicza się tylko do rowerów miejskich, mając w swojej ofercie również rower crossowe, elektryczne, szosowe i górskie.

Rambler r9.4 – góral z Rometu

romet rambler r9.4W swojej ofercie Romet ma kilka modeli MTB. Jedną z ciekawszych propozycji polskiego producenta rowerów jest romet rambler r9.4. Rower na kołach 29 cali, dostępny w dwóch rozmiarach 18″ i 20″. Rama wykonana jest z wysokiej jakości stopu aluminium, który zapewnia całości naprawdę niską wagę. Przy tak sporych gabarytach, rambler waży zaledwie 13,8 kg. Rower ten wyposażony jest również w przedni amortyzator o skoku 100 mm, pozwalający na wygodne poruszanie się nawet w bardzo wymagającym terenie. Napęd 3×9 sprawia, że można płynnie dobierać przełożenie – przyczynia się to do efektywnego przełożenia siły nacisku na pedały na prędkość ruchu. Do tego wszystkiego zamontowane są również hydrauliczne hamulce tarczowe, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego rowerzystę. Nie wymagają one regulacji, działają nawet w trudnych warunkach – błocie czy śniegu – i są bardzo mocne – potrafią zatrzymać w miejscu nawet mocno rozpędzony rower. Rambler łączy więc dobry osprzęt z oryginalną ramą w całkiem ciekawy sposób, wprowadzając całkiem mocnego konkurenta wśród rowerów górskich dostępnych na rynku.

Bardzo cieszy mnie fakt, że na naszym rynku znalazło się miejsce dla polskiego producenta rowerów. Jak widać, Romet nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i być może już w niedalekiej przyszłości zadziwi nas kolejnymi całkiem ciekawymi modelami rowerów. Tymczasem warto życzyć firmie powodzenia i czekać na katalog rowerów na przyszły rok.