Ochrona odzieży – zarękawki

Niektóre zawody są szczególnie narażone na brud i inne zanieczyszczenia – jak pracownicy na dziale z mięsem, rybami czy owocami. Szczególnie z myślą o nich powstały foliowe fartuchy, które są wodoodporne i łatwe do wymiany w wypadku uszkodzenia. Jednak takie fartuchy zazwyczaj chronią nasze ubrania jedynie na wysokości klatki piersiowej, brzucha i ud.

Praktyczne, foliowe zarękawki

Zarękawki folioweCo jednak z ochroną długich rękawów naszej koszuli? W tym celu niezwykle pomocne będę dodatkowe, foliowe zarękawki. Uzupełnią każdy fartuch i dadzą nam dodatkową ochronę. Przydadzą się zarówno w przetwórniach jak i w domu – w wypadku malowania mieszkania. Większość z dostępnych na rynku zarękawków posiada dodatkowy ściągacz na początku i końcu materiału, który pomaga zarękawkom utrzymać się na miejscu i zapobiega przedostawaniu się różnych substancji na nasze przedramiona. Wybierając odpowiednie dla siebie zarękawki foliowe postarajmy się porównać ze sobą kilka ofert – to da nam pewność, że znaleźliśmy tę możliwie dla nas najkorzystniejszą. Nieraz jakość idzie wraz z ceną, czasem jednak możemy znaleźć zarękawki jednej marki w rożnych cenach, w zależności od tego, od jakiego dystrybutora chcemy je zdobyć. Czasy gdy ktoś posiadał monopol na sprzedaż jednego produktu już dawno minęły, teraz możemy przebierać w najróżniejszych ofertach. Producenci prześcigają się w zastosowaniu nowych rozwiązań odzieży ochronnej. Także w wypadku zarękawków znaleźć można produkty o różnym modelu, wykonane z innych materiałów i w innym kolorze.

Zarękawki zwykle sprzedawane są w hurtowych ilościach – jest to na tyle tani, ale i potrzebny produkt, że jego pojedyncza dystrybucja byłaby nieopłacalna. Tym bardziej powinniśmy zadbać o to, by wybór padł na artykuły w odpowiedniej cenie, o właściwej jakości i użyteczności. Foliowe elementy są też łatwe do przechowywania, więc nie bójmy się ich większych opakowań, jeśli są one bardziej korzystne cenowo.