Skuteczny system odpylający

 

Nawet w zimie miewaliśmy problemy z zapyleniem, aczkolwiek latem stały się one nie do zniesienia. W połączeniu z bardzo wysokimi temperaturami, stanowiska pracy czasem były na tyle zapylone po nawet najprostszych pracach, że nawet wykorzystywanie masek przeciwpyłowych było tylko częściowo skutecznym rozwiązaniem problemów.

System odpylania do stanowiska pracy

wentylatory odpylająceW lecie, problemy z pracą na stanowiskach obróbkowych niestety pogorszyły się do momentu w którym pracownicy często miewali problemy z oddychaniem. Była to sytuacja nie do zaakceptowania, więc zdecydowaliśmy się na instalację systemu wentylacji i odpylania na każdym stanowisku. Wentylatory odpylające zostały umieszczone nad każdą powierzchnią roboczą w taki sposób, by stale wyciągać zapylone i zakurzone powietrze w trakcie pracy zakładu, umożliwiając pracownikom spokojne wykonywanie czynności. Zamontowany system odpylania mógł działać w trybie ciągłym, ustawianym zazwyczaj podczas najgorętszych dni, gdy jakakolwiek praca na stanowisku wiązała się z ogromnymi obciążeniami dla pracowników, lub też być ustawionym w taki sposób, by uruchamiać się w momencie gdy czujniki owego systemu wykryją nadmierny poziom zapylenia w powietrzu. Wentylatory użyte w owym systemie, natomiast, miały bardzo dużą moc, więc ciąg pozwalał na usunięcie nawet najcięższego pyłu czy nawet wiórów drewnianych ze stanowiska pracy, dodatkowo eliminując konieczność używania odkurzaczy przemysłowych podczas pracy przy obróbce.

Wentylatory te również pomagały utrzymać znośną temperaturę na hali produkcyjnej, która była zwyczajnie za duża, by można w niej było skutecznie używać klimatyzacji. Wentylacja wyciągała powietrze nagrzane od pracy maszyn, znacznie poprawiając komfort podczas wszelkich prac na stanowiskach.