Solidny poliwęglan lity

Zdarzają się takie sytuacje w budownictwie, że zamontowanie szkła nie będzie dobrym pomysłem. Co jednak zrobić w takiej sytuacji gdy musi być w takim miejscu zamontowane coś co przepuszcza promienie słoneczne? Jako jedno z rozwiązań bardzo często proponowane jest montowanie płyty poliwęglanowej, która może skutecznie zastępować szkło. 

Płyty z litego poliwęglanu

poliwęglan lity w dobrej cenieBudowanie niektórych konstrukcji obecnie w dużej mierze opiera się na stosowaniu nowoczesnych rozwiązań i nowych materiałów. Od jakiegoś czasu szczególnie często słyszy się o takim materiale jakim jest poliwęglan a konkretniej mówiąc – płyty z niego wykonane. Występują one obecnie w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest wersja komorowa, która jak sama nazwa wskazuje posiada w swoim wnętrzu specjalne komory wypełnione powietrzem. Dzięki temu płyty te wyróżniają się świetnymi parametrami dotyczącymi termoizolacji. W przypadku takich płyt często parametr ten wynosi 1,5 W na 1 metr kwadratowy. Drugim rodzajem płyt tego typu są płyty z poliwęglanu litego. W tym przypadku nie ma komór a płyta jest idealnie gładka i przypomina najzwyklejszą szybkę. Jeśli chodzi o poliwęglan lity w dobrej cenie możemy zakupić go w wielu różnych miejscach w Polsce. Od jakiegoś czasu jest on sprzedawany w marketach budowlanych. Niemniej jednak sporo osób chcąc zaoszczędzić decyduje się na zakup takiego poliwęglanu drogą elektroniczną. W tym wypadku konieczne będzie jednak pokrycie kosztów przesyłki.

Ogólnie rzecz biorąc inwestowanie w poliwęglan może być naprawdę świetnym pomysłem dla każdego, kto szuka substytutu szkła. W ostatnim czasie szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się szklarnie, które wykonane są właśnie z płyt poliwęglanowych. Są one w stanie wytrzymać naprawdę trudne sytuacje, do których zaliczyć możemy opady dużego gradu.