Sprawdzone nitownice do nitonakrętek

 

Wielu majsterkowiczów miewa ten problem, że konieczne jest wykonanie mocnego połączenia między dwoma blaszanymi elementami. W tym celu często stosują oni spawanie ale należy zaznaczyć, że nie zawsze ta metoda będzie skuteczna. Spawanie nie sprawdzi się przykładowo w przypadku bardzo cienkich blach. Za to idealnie w takim momencie sprawdzą się nity bądź też nitonakrętki. 

Nowoczesne i polecane nitownice

nitownica do nitonakrętekNa dzień dzisiejszy bardzo często zachodzi konieczność łączenia ze sobą dwóch metalowych elementów. W procesach produkcyjnych standardem bywa stosowanie do tego celu spawarek. Niektóre spawy mogą być wykonywane nawet bez angażowania do tego zadania pracowników. Jednak warto zaznaczyć, że nawet najlepsze spawarki nie są w stanie spawać cienkich blach ponieważ by się one przepaliły na skutek napięcia elektrycznego i dużej temperatury. W takich momentach świetnie sprawdzi się nitownica do nitonakrętek, dzięki której będziemy mogli szybko i skutecznie stworzyć połączenie takich elementów. Na dzień dzisiejszy w sprzedaży znaleźć możemy najróżniejsze rodzaje takich nitownic. Dostępne są zarówno najprostsze nitownice ręczne jak również wersje pneumatyczne czy też akumulatorowe. Na chwilę obecną koszt związany z zakupem takich nitownic jest oczywiście zależny od tego jaką nitownicę wybierzemy. Najprostsze wersje to najczęściej wydatek oscylujący w okolicach 100 złotych. Wersje pneumatyczne kosztują znacznie więcej.

Na dzień dzisiejszy bardzo dużo osób zdecydowało się na zainwestowanie w nitownice. Okazuje się, że doskonale się one sprawdzają zarówno do codziennej mocnej eksploatacji jak również do sporadycznego wykonywania prostych napraw w domu czy warsztacie. Pragnąc zakupić takie nitownice warto wybrać się do jakiegoś większego marketu budowlanego.