Zaawansowana tokarka do obróbki cnc

Części do maszyn zamówionych specjalnie do naszego zakładu były niemożliwe do kupienia, a wszelkie awarie czasem potrafiły zatrzymać prace na całe tygodnie. Z tego powodu w końcu zdecydowaliśmy się na zakup dodatkowej tokarki CNC, właśnie do produkcji części zamiennych. Nie wzięliśmy pod uwagę jednak jakości i dokładności urządzenia.

Nowoczesna tokarka do obróbki stali

precyzyjna tokarka cncZakupiona tokarka była starego typu, i mimo iż używaliśmy w niej nowoczesnych narzędzi i frezów, często okazywało się iż wykonane części muszą być poprawiane ręcznie. Nie miała również możliwości obróbki trójwymiarowej, mogąc pracować na bryle tylko pod jednym kątem, dodatkowo utrudniając produkcję ruchomych części o dużej złożoności. Po jakimś czasie więc postanowiliśmy zastąpić ją nowym urządzeniem, którym była nowoczesna, precyzyjna tokarka CNC do obróbki elementów o dużej złożoności i niewielkich rozmiarów. Tokarka ta przebijała funkcjonalnością wszystkie stare modele, posiadając możliwości zbliżone do stołu CNC. Uchwyty mocujące pozwalały na obróbkę bryły pod bardzo szerokimi kątami, umożliwiając tworzenie dowolnie zaprojektowanych elementów, zwłaszcza ruchomych. Tokarka ta mogła być również używana z bardzo wieloma rodzajami materiałów, i miała na tyle dużą moc, by bez trudu można było używać w niej najtwardszych stopów stali, które używane były w elementach maszyn, z ogromną precyzją.

Przy zastosowaniu wytrzymałych i precyzyjnych frezów, wykonywane kształty były niezwykle dokładnie odwzorowane, bez absolutnie żadnych ubytków produkcyjnych. Obsługa frezarki były niezwykle prosta, dzięki intuicyjnemu programowi sterującemu, dzięki któremu ingerencja operatora była minimalna, i polegała jedynie na założeniu lub ściągnięciu bryły na mocowania obróbcze.