Zastosowanie barierek harmonijkowych

Podczas budowy przede wszystkich musimy zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom. Możemy zrobić to nie tylko poprzez wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt, ubranie i kask, ale także dzięki barierkom ochronnym. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, które z pewnością dostosujemy do swoich wymagań.

Rodzaje barierek ochronnych

barierki harmonijkoweWśród barierek ochronnych możemy wyróżnić te, które stosujemy na przystankach autobusowych, czy tramwajowych, a także te rozkładane podczas koncertów, imprez masowych czy budowy. Kiedy remontujemy jakiś budynek czy stawiamy coś od początku warto zainwestować w barierki, które będziemy mogli swobodnie przenosić z miejsca na miejsce i nie będzie to dal nas uciążliwe. Podczas budowy najczęściej wykorzystuje się barierki harmonijkowe. Zwane są również jako nożycowe i są bardzo proste w obsłudze, a także montażu. Po prostu rozwijamy je w wybranym przez nas miejscu. Zazwyczaj wykonywane są ze stali. Ich kolory mogą być różne, ale zdecydowanie najczęściej spotkamy te biało-czerwone. Oczywiście są one pomalowane również specjalnym lakierem , który zapewnia im ochronę przed rdzewieniem. Barierki harmonijkowe rozciągają się na około trzy metry. Mają różne rodzaje nóżek, które możemy dopasować do podłoża, na którym będziemy pracować. Ich waga nie przekracza ośmiu kilogramów, co powoduje, że bez problemu możemy je przestawiać i jednocześnie nie będą się one tak łatwo przewracać. Na rynku możemy dostać również barierki żółto-czarne, które rozciągają się do 3,5 metra.

Wybór odpowiednich barierek ochronnych jest bardzo ważny. Zapewniają one nam bezpieczeństwo i jednocześnie sygnalizują innym uczestnikom ruchu drogowego, czy też budowy przed zagrożeniem. Oczywiście musimy pamiętać o tym, że powinniśmy stosować je zgodnie z zasadami BHP.